Service Hotline
+8618821728562
Haber
Ana sayfa > Haber > İçerik

Ürün kategorisi

Çelik Boru alaşım elemanları etkileri nedir?

Shannxi Shew-E Çelik Boru Co, Ltd | Updated: Nov 28, 2017

Çelik Boru alaşım elemanları etkileri nedir?

elements in metal.jpg


Alaşım çelikbir veya daha fazla öğe (karbon dışında) az miktarda olan bir manganez, silikon, nikel, bakır, krom ve molibden gibi Ayrıca çeliktir. Bu karbon çelik içinde bulunan belirli özelliklere sahip bir alaşım oluşturur.

Alaşım çelik borularolağanüstü performans var properties.they genellikle petrol ve gaz sondaj içeren enerji ile ilgili uygulamalar için geliştirilmiştir ve gerilmeler makine parçaları içinde tabi. Kendi özellikleri ve alaşım çelik boru etkiler biliyor musun?

 

Manganese(MN)

Manganez genellikle sıcak süneklik geliştirmek için kullanılır. Ferrit/östenit denge üzerindeki etkisi sıcaklık ile değişir: düşük sıcaklıkta manganez östenit sabitleyici olsa da yüksek sıcaklıklarda ferrit stabilize.

 

Silicon(si)

Silikon oksidasyon, yüksek sıcaklıklarda ve güçlü çözümler daha düşük sıcaklıklarda oksitleyici içinde direnç artar. Ferritik Mikroyapı teşvik ve gücünü arttırır.

 

Nickel(ni)

Paslanmaz çelik için önemli bir unsur. Nikel genellikle süneklik ve dayanıklılık artar. Ayrıca etkin durumunda korozyon oranını azaltır ve bu nedenle asidik ortamlarda avantajlıdır.

 

Bakır (Cu)

Bakır iş sertleştirme için geliştirilmiş makine performansı tasarlanmış sınıflarda azaltmak için eklenir. Şekillendirilme geliştirmek için de eklenebilir.

 

Krom (Cr)

Paslanmaz çelik için en önemli alaşım öğesinde onların temel korozyon direncini artırır. Paslanmaz çeliklerin tümü en az % 10.5 Cr içeriğini var ve korozyon direnci yüksek krom içeriği artar.

 

Molibden (Mo)

Molibden düzgün ve yerelleştirilmiş korozyon dayanımı önemli ölçüde artırır.


Alaşımlı çelik boru, e-posta hakkında daha fazla bilgi:info@shew-esteelpipe.com


Sorgulama
Send
Bize ulaşın
Adres: SanQiao, Feng Doğu Yeni Şehri, Yeni Batı Ham Xi'an Şehri, Shannxi Eyaleti.
Telefon: +8618821728562
Faks:
E-posta: info@shew-esteelpipe.com
Telif Hakkı © Shannxi Shew-E Çelik Boru Ltd Tüm hakları saklıdır. Arkadaş Link Sfero Demir Boru Ek Parçaları | Alçı öğütücü