Service Hotline
+8618821728562
Haber
Ana sayfa > Haber > İçerik

Ürün kategorisi

Otomotiv Egzoz Kuyruk Borusu için Malzeme Seçimi

Shannxi Shew-E Çelik Boru Co, Ltd | Updated: Dec 05, 2017

Otomotiv egzoz kuyruk borusu için malzeme seçimi

Automotive exhaust tail pipe.jpg


Otomobil egzoz sistemi bir otomotiv sistemindeki işlev zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kuyruk borusu susturucu kutusu ile birleştirilir ve susturucu kutusunun kuyruğuna bitişik olarak uzanır. Kuyruk borusunun ana işlevi ses ve aşırı egzozu iletmektir gazlar, otomobil egzoz sisteminden kaynaklanmaktadır. Bu, neredeyse tüm egzoz sisteminin uç parçalarıdır. Egzoz borusunun materyal seçimi çok önemlidir.

 

Gerçek otomotiv uygulamasında paslanmaz çelik egzoz sisteminde kuyruk borusuna uyan daha iyi bir malzeme olabilir. Tip 409L SS boru ve 304 paslanmaz çelik boru , kuyruk boruları için yaygın olarak kullanılan malzemelerdir.

 

409L kaynaklı paslanmaz çelik boru

Performans egzoz sistemlerinde en sık kullanılan paslanmaz çelik 409L'dir. Tip 409L , 409.Grade 409L'nin kararlı bir versiyonudur, ısıya direnç ve korozyon direncinin iyi bir kombinasyonuna sahiptir, hafif veya paslı olmayan ortamlar veya uygulamalar için ideal olabilir. Tüm paslanmaz çeliklerin en düşük krom içeriğini içerir ve yüksek sıcaklıklarda mükemmel oksidasyon direncine ve en düşük pahalı çelik olan iyi kaynak performansına ve paslanmaya dayanıklı paslanmaz çelik için düşük maliyetli bir seçeneğe sahiptir.

 

304 paslanmaz kuyruk borusu

Son yıllarda kuyruk boruları için popüler olan 304 sınıfı popülerdir. 304 kalite paslanmaz sert ve paslanmaya neredeyse imkansızdır çünkü yaklaşık% 20 krom ve% 10 nikel içeriği vardır ve otomotiv dünyasında kullanılan en yüksek kalitede paslanmaz çeliktir. Egzoz uçlarında, kelepçelerde, cıvatalarda ve mukavemetin çok önemli olduğu diğer küçük egzoz bileşenlerinde bulunur.

 

Otomotiv üreticileri, daha ucuz 409L kalite paslanmaz kullanarak üretimde birkaç ekstra tasarruf sağlayarak fiyatları düşük tutabildiklerini buldu. Üreticiler ayrıca hedef pazarlarını ve satın alma kararlarında 304'yi kullanmanın faydalarının farklı olacağını düşünüyorlar.

Sonuç olarak, paranız yoksa, otomobiliniz için 304 egzoz borusu seçin!


Sorgulama
Send
Bize ulaşın
Adres: SanQiao, Feng Doğu Yeni Şehri, Yeni Batı Ham Xi'an Şehri, Shannxi Eyaleti.
Telefon: +8618821728562
Faks:
E-posta: info@shew-esteelpipe.com
Telif Hakkı © Shannxi Shew-E Çelik Boru Ltd Tüm hakları saklıdır. Arkadaş Link Sfero Demir Boru Ek Parçaları | Alçı öğütücü